Kooperatifimiz
hakkında


Alaşehir Kadın Kooperatifi

5 Eylül 2019 tarihi biz Alaşehir’li kadınlar için özel bir tarihdir. Alaşehir Kadın Girişimi ve Üretimi Kooperatifi’nin açılış tarihidir. Artık evimizde yaptığımız her üründen gelir elde edebilecek, el emeğimiz değerini bulacaktı.

Alaşehir’li kadınların ekonomiye katılmasının yanında Alaşehir üzümünü tanıtmak ve markalaşmasını sağlamak kooperatifimizin kuruluş amaçları arasında. Kooperatifimizi kurarken yaprak salamuramızı tanıtmak, unutulan lezzetimiz olan üzüm köftesinin lezzetini hatırlatmak, kafe işletmek, el işi ürünlerimize pazar bulmak hedeflerimiz arasındaydı.


Kadınlarımızla büyüyoruz

Hedeflerimiz doğrultusunda bir yılın sonunda 7 kurucu ortakla çıktığımız yolda şimdi 44 ortağımız, bir yaprak salamura tesisimiz, bir üretim evimiz, iki satış noktamız ve lezzetlerimizin takipçisi olan Türkiye genelinde pek çok dostumuz var.

Biz ne yaptık?

Gıda Üretimi


Alaşehir’li kadınların ekonomiye katılmasının yanında Alaşehir üzümünü ve yaprağını, tanıtmak ve markalaşmasını sağlamak kooperatifimizin kuruluş amaçları arasında. Kooperatifimizi kurarken yaprak salamuramızı tanıtmak, unutulan lezzetimiz olan üzüm köftesinin lezzetini hatırlatmak, kafe işletmek, el işi ürünlerimize pazar bulmak hedeflerimiz arasındaydı.

Üretici Pazarları


Alaşehir Kadın Kooperatifi olarak 2019 yılında İstanbul Gıda Şenlikleri kapsamında Şişli, Kadıköy ve Ataşehir’de stand kurarak Alaşehir’imizin tanıtımını en iyi şekilde yaparak bir çok ulusal televizyon kanalında kendimize yer bulduk. 2019 ve 2020 yıllarında Ankara Kooperatifler Fuarında ilçemizi en iyi şekilde tanıtmak için elimizden geleni yaptık. Kooperatifimiz üyeleri her Çarşamba İzmir Kültür Parkında stant açarak el emeği göz nuru ürünlerimizi sergiliyoruz.

Sosyal Sorumluluk


Salgın hastalıkla mücadelenin depremlerin yaşandığı ülkemizde kooperatifimiz bu konuda da sorumluluk bilinciyle hareket etmiş ve kampanyalarla zor durumda olanlara destek olmuştur.

Günlük Yemek